1. ROK DIEŤAŤA: KEDY PREJSŤ NA PEVNÚ STRAVU A AKO NA ZAPARENINY?

Šatka: Váš najlepší pomocník
Existuje nepreberné množstvo rôznych šatiek pre bábätká. Od jemných pre novorodencov až po extra odolné pre väčšie deti. Najväčšou výhodou šatkovania je pocit bezpečia, ktorý má dieťa v šatke. Je spokojné a dokonca menej plače. Navyše sa vám uvoľnia ruky, takže hravo zvládnete viac vecí naraz. Je ale dôležité, dbať na výber šatky a jej správne viazanie.

 
Nemusí cvičiť len bábätko s vami, zacvičte si aj vy s ním

Ani po narodení bábätka sa nemusíte vzdať pohybu. Že nemáte stráženie? Nevadí! Zacvičte si spoločne s vaším drobčekom. Ideálnou voľbou sú napríklad kolieskové korčule či beh s kočíkom. Máte doma batoľa? Vyskúšať môžete kurzy plávania, ktoré budú skvelou zábavou pre vás oboch. Na internete existuje aj veľa videí, podľa ktorých si môžete zacvičiť jogu či pilates.
 

Babyblues: Nálada, ktorej sa nevyhnete

Máte pocit, že sa vám všetko rúca pod rukami? Nič nestíhate a ste unavená z nekončiaceho kolotoča dojčenia a prebaľovania? Nebojte sa, tieto pocity sú normálne. A rovnako rýchlo, ako prišli, zase zmiznú. Ak teda trpíte plačlivosťou, zlosťou či vyčerpaním, nevešajte hlavu, dajte dieťatko postrážiť oteckovi, napustite si horúcu vaňu a užite si čas len pre seba.

 
Ako začať s pevnou stravou?

Nastal čas, začať bábätko prikrmovať pevnou stravou a vy tápate? Máme pre vás rady, ktoré vám s príkrmami pomôžu. Zo začiatku skúšajte iba ľahko stráviteľné potraviny uvarené na pare a roztlačené na jemnú kašičku. Experimentujte s rozvahou, mohla by sa vyskytnúť potravinová alergia. A nevešajte hlavu, keď bábätko zje len lyžičku alebo dve, začiatky nie sú ľahké.